"Кацігарошак - 2021"

  • Даведнiк ІІІ адкрытага конкурса апавядальнікаў беларускай народнай прозы “КАЦІГАРОШАК” (фармат файла.pdf - памер 3,29 МБ) спампаваць / паглядзець
  • ПАЛАЖЭННЕ аб падрыхтоўцы і правядзенні III адкрытага конкурса апавядальнікаў беларускай народнай прозы “Кацігарошак-2021” (фармат файла.doc - памер 71 kb) спампаваць / паглядзець

У раду экспертаў конкурса ўвайшлі:

МАРМЫШ Таццяна Міхайлаўна, навуковы супрацоўнік Цэнтра даследванняў Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі;

АЛЕКСІЕВІЧ Ганна Віктараўна, малодшы навуковы супрацоўнік Цэнтра даследванняў Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі;

РЫЖКОВА Ларыса Мікалаеўна, мастацкі кіраўнік узорнага фальклорнага ансамблю “Калыханка” Міханавіцкага цэнтра культуры.

Пераможцы конкурса ў катэгорыях:

         Узроставая катэгорыя Першая (група А):

І месца – Акуневіч Рагнеда, навучэнка фальклорнага калектыва “Мілавіца” (кір. – Снітко М.В.) ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г.Мінска”;

І месца – Клешчык Мірон, вучань ДУА “Сярэдняя школа №159 г.Мінска” (кір. – Балцэвіч С.Г.);

ІІ месца – Круглоў Давід, вучань ДУА “Сярэдняя школа №59 г.Мінска” (кір. – Каралёва Ю.А.);

ІІІ месца – Кляшняк Яўгенія, навучэнка фальклорнага калектыва “Мілавіца” (кір. – Снітко М.В.) ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г.Мінска”.

 

         Узроставая катэгорыя Другая (група Б):

І месца – Булычава Лізавета, навучэнка фальклорнага калектыва “Мілавіца” (кір. – Снітко М.В.);

ІІ месца – Кужаль Мацвей, навучэнец аб’яднання па інтарэсах “Тэатральная студыя “Свіцязь” (кір. – Жураўскі А.В.) ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г.Мінска”;

ІІІ месца – Суднік Паліна, навучэнка аб’яднання па інтарэсах “Тэатр юнага акцёра” (кір. – Вашына Г.М.) ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г.Мінска”;

ІІІ месца – Касарэўскі Руслан, вучань ДУА “Сярэдняя школа №11 г.Мінска” (кір. – Каплан Э.Л.);

ІІІ месца – Івашкова Марыя, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа №168 г.Мінска” (кір. – Струнеўская Д.Ю.).

 

         Узроставая катэгорыя Трэцяя (група В):

І месца – Дзядзюля Ганна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа №71 г.Мінска” (кір. – Шкляр М.Р.);

ІІ месца – Казакова Зося, навучэнка фальклорнага калектыва “Мілавіца” (кір. – Снітко М.В.) ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г.Мінска”;

ІІІ месца – Сыракваш Аляксей, навучэнец аб’яднання па інтарэсах “Тэатр юнага акцёра” (кір. – Вашына Г.М.) ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г.Мінска”.

        

         Узроставая катэгорыя Чацвёртая (група Г):

І месца – Хамутова Ірына, ПДА ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г.Мінска”;

І месца – Барадзін Юрась, удзельнік фальклорнага калектыва “Мілавіца” (кір. – Снітко М.В.) ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г.Мінска”.

 

         Віншуем пераможцаў і ўдзельнікаў!