"Ветразь - 2019"

  • ПАЛАЖЭННЕ аб Пятым адкрытым конкурсе беларускіх народных танцаў «Ветразь-2019” (фармат файла.doc - памер 40 kb) спампаваць / паглядзець

Шылкіна Алена Міхайлаўна, дацэнт кафедры харэаграфіі УА «Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт культуры і мастацтваў», старшыня рады; 

Бадунова Ірына Іосіфаўнастаршы выкладчык кафедры харэаграфіі УА «Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт культуры і мастацтваў», кандыдат культуралогіі; 

Каліноўская Алена Тадэвушаўна, вядучы спецыяліст аддзела інфармацыйна-аналітычнага забеспячэння дадатковай адукацыі дарослых ІПКіПК УА «БДУКМ», сябра Беларускай рэспубліканскай навукова-метадычнай рады па пытаннях гісторыка-культурнай спадчыны пры Міністэрстве культуры Рэспублікі Беларусь; 

Чорны Георгій Дзмітрыевіч, харэограф, кіраўнік народнага ансамбля танца «Крупіца» Крупіцкага цэнтра культуры імя Уладзіміра Грома Мінскага раёна, заслужаны работнік культуры Рэспублікі Беларусь; 

Шчадрына Эвеліна Вячаславаўна, старшы выкладчык кафедры этналогіі і фальклору ўстановы адукацыі «Беларускі дзяржаўныўніверсітэт культуры і мастацтваў».

Першая узроставая група:
1 месца - Гудкоў Уладзімір, Яцкевіч Альбіна «Явар», Сярэдняя школа №159 г.Мінска (да конкурса падрыхтавала Балцэвіч Святлана Генадзьеўна);        
2 месца – Міхаленя Валерый, Пенязь Ксенія «Вясейка» Вясейскай дзіцячай школы мастацтваў (да конкурса падрыхтавала Макоўская Ніна Пятроўна);
3 месца – Баброў Дзмітрый, Барысенка Алена, клас харэаграфіі ДУА Хойніцкая дзiцячая школа мастацтваў» (да конкурса падрыхтавала Гушча Алена Рыгораўна).

Другая узроставай група:
1 месца– Еўдакімовіч Васіліна, Еўдакімовіч Уладзіслаў; ДУА «Дзiцячая школа мастацтваў Асiповiцкага раёна» (да конкурса падрыхтавала Еўдакiмовiч Наталля Анатольеўна);
2 месца – Кавальчук Аляксей, Гірына Аляксандра; «Берагіня» ДУА «Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна». (да конкурса падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч);
3 месца – Ляўчэня Арсеній, Аюпава Лінара; «Рамонак» Навасельскага цэнтра культуры і вольнага часу Мінскага раёна. (да конкурса падрыхтавала Струнеўская Марына Фёдараўна).

Трэцяя узроставая група:
1 месца – Бычко Мікіта, Саевіч Кацярына; «Явар», Сярэдняя школа №159 г.Мінска (да конкурса падрыхтавала Балцэвіч Святлана Генадзьеўна);    
2 месца – Паповіч Аляксей, Навіцкая Крысціна; «Карагод»Ліплянскага сельскага дома культуры Лельчыцкага раёна. (да конкурса падрыхтавала Лось Людміла Міхайлаўна);
3 месца – Клімовіч Аляксей, Богач Паліна; «Валошкі» Новінскага сельскага Дома культуры Бярэзінскага раёна (кіраўнік Клімовіч Святлана Анатольеўна).

Чацвёртая узроставая група:
1 месца – Асадчы Стась, Крымоўская Аліцыя; «Мілавіца» ДУА «Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі «Ветразь» г.Мінска» (да конкурса падрыхтаваў  Козенка Мікалай Аляксеевіч);
2 месца – Патупчык Ігар, Толсцік Анастасія; «Мілавіца» ДУА «Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі «Ветразь» г.Мінска» (да конкурса падрыхтаваў  Козенка Мікалай Аляксеевіч);
3 месца – Говар Аляксандр, Артамонова Ксенія; «Верасок», «Лявоніха» Капаткевіцкага гарадскога Дома культуры Петрыкаўскага раёна  (да конкурса падрыхтавала  Суботка Ядзвіга Іванаўна).

Пераможцы сольнай харэаграфічнай імправізацыі ў намінацыі «Яблычка»:

Первая група:
1 месца – Гузан Іван, «Берагіня» ДУА «Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна» (да конкурса падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч); 
2 месца – Гудкоў Уладзімір «Явар» ДУА «Сярэдняя школа №159 г.Мінска» (да конкурса падрыхтавала Балцэвіч Святлана Генадзьеўна);
3-е месца – Кудзін Кірыл, «Берагіня» ДУА «Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна» (да конкурса падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч).

Другая група:
1 месца – Еўдакімовіч Уладзіслаў, «Сузор’е»Пратасевіцкага сельскага дома культуры, Асiповiцкі раён. (да конкурса падрыхтавала Еўдакiмовiч Наталля Анатольеўна);
2 месца – Ляўчэня Арсеній «Рамонак» Навасельскага цэнтра культуры і вольнага часу Мінскага раёна. (да конкурса падрыхтавала Струнеўская Марына Фёдараўна);
3-е месца – Кісялёў Арсеній, «Верасок» Капаткевіцкага гарадскога Дома культуры Петрыкаўскага раёна.(да конкурса падрыхтавала Суботка Ядзвіга Іванаўна).

Пераможцы сольнай харэаграфічнай імправізацыі ў намінацыі «Жабка»:

Первая група:
1 месца – Бычко Мікіта, «Явар» ДУА «Сярэдняя школа №159 г.Мінска» (да конкурса падрыхтавала Балцэвіч Святлана Генадзьеўна);
2 месца – Бухвал Ягор, «Рамонак» Навасельскага цэнтра культуры і вольнага часу Мінскага раёна (да конкурса падрыхтавала Струнеўская Марына Фёдараўна);
3 месца – Кісялёў Арсеній, «Верасок» Капаткевіцкага гарадскога Дома культуры Петрыкаўскага раёна. (да конкурса падрыхтавала Суботка Ядзвіга Іванаўна).

Другая група і трэцяя група:
1 месца – Говар Аляксандр, «Лявоніха» Капаткевіцкага гарадскога Дома культуры Петрыкаўскага раёна. (да конкурса падрыхтавала Суботка Ядзвіга Іванаўна);
2 месца – Асадчы Стась, «Мілавіца» ДУА «Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі «Ветразь»  г.Мінска» (да конкурса падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч);
3 месца – Барадаўка Алег, «Сузор’е» Пратасевіцкага сельскага дома культуры, Асiповiцкі раён. (да конкурса падрыхтавала Еўдакiмовiч Наталля Анатольеўна).

Пераможцы сольнай харэаграфічнай імправізацыі ў намінацыі «Чобаты»:

Первая група:
1 месца – Еўдакімовіч Уладзіслаў, «Сузор’е» Пратасевіцкага сельскага дома культуры, Асiповiцкі раён. (да конкурса падрыхтавала Еўдакiмовiч Наталля Анатольеўна);
2 месца – Бычко Мікіта, «Явар» ДУА «Сярэдняя школа №159 г.Мінска» (да конкурса падрыхтавала Балцэвіч Святлана Генадзьеўна);
3 месца – Бухвал Ягор, «Рамонак» Навасельскага цэнтра культуры і вольнага часу Мінскага раёна (да конкурса падрыхтавала Струнеўская Марына Фёдараўна).

Другая група:
1 месца – Герасіменка Руслан, «Верасок» Капаткевіцкага гарадскога Дома культуры Петрыкаўскага раёна (кіраўнік Суботка Ядзвіга Іванаўна);
2 месца – Макееў Аляксей, «Рудабельскія зорачкі» ДУК «Акцябрскі цэнтр вольнага часу», г.п. Акцябрскі (да конкурса падрыхтавала Дульская Вольга Гаўрылаўна).

Трэцяя група:
1 месца – Асадчы Стась, «Мілавіца» ДУА «Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі «Ветразь» г.Мінска» (да конкурса падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч);
1 месца – Говар Аляксандр, «Лявоніха» Капаткевіцкага гарадскога Дома культуры Петрыкаўскага раёна (да конкурса падрыхтавала Суботка Ядзвіга Іванаўна);
2-е месца – Патупчык Ігар - «Мілавіца» ДУА «Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі «Ветразь»  г.Мінска» (да конкурса падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч);
2 месца – Вайцянкоў Кастусь, «Мілавіца» ДУА «Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі «Ветразь»  г.Мінска» (да конкурса падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч);
3 месца – Барадзін Юрась, «Мілавіца» ДУА «Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі «Ветразь»  г.Мінска» (да конкурса падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч).

         Пераможцы сольнай харэаграфічнай імправізацыі ў намінацыі «Мікіта»:

Первая група:
1 месца – Барысенка Алена, навучэнка класу харэаграфіі ДУА «Хойніцкая дзiцячая школа мастацтваў» (да конкурса падрыхтавала Гушча Алена Рыгораўна);
2 месца – Цярэня Ксенія, «Верасок» Капаткевіцкага гарадскога Дома культуры Петрыкаўскага раёна. (да конкурса падрыхтавала Суботка Ядзвіга Іванаўна);
3 месца – Пенязь Ксенія, «Вясейка» Вясейскай дзіцячай школы мастацтваў. (да конкурса падрыхтавала Макоўская Ніна Пятроўна).

Другая група:
1 месца – Клімовіч Яніна, «Валошкі» Новінскага сельскага Дома культуры Бярэзінскага раёна. (да конкурса падрыхтавала Клімовіч Святлана Анатольеўна);
2 месца – Дрозд Надзея, «Берагіня» ДУА «Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна» (да конкурса падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч);
3 месца – Мядзведзь Лізавета, «Мілавіца» ДУА «Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі «Ветразь»  г.Мінска» (да конкурса падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч).

Трэцяя група:
1 месца – Філіпчык Валерыя, «Рамонак» Навасельскага цэнтра культуры і вольнага часу Мінскага раёна (да конкурса падрыхтавала Струнеўская Марына Фёдараўна);
2 месца – Гірына Аляксандра, «Берагіня» ДУА «Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна» (да конкурса падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч);
3 месца – Артамонова Ксенія, «Верасок» Капаткевіцкага гарадскога Дома культуры Петрыкаўскага раёна (да конкурса падрыхтавала Суботка Ядзвіга Іванаўна).

Чацвёртая група:
1 месца – Толсцік Анастасія, гурт GUDA, г. Мінск (да конкурса падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч);
2 месца – Хамутова Ірына, «Мілавіца» ДУА «Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі «Ветразь»  г.Мінска» (да конкурса падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч);
3 месца – Клімашэўская Ганна, гурт GUDA, г. Мінск (да конкурса падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч).