“Ветразь - 2018"


Першая група
Вучні 3-5 класаў (8-11 год)
Дыплом I ступені - Кавальчук Аляксей (11 год), Грына Аляксандра (15 год) - удзельнікі Заслужанага аматарскага калектыва Рэспублікі Беларусь фальклорнага гурта “Берагіня” ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна”.
Да конкурсу падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч.
Дыплом II ступені - Раджабаў Дзмітрый (10 год), Абыдзенкава Валерыя (10 год) - удзельнікі Заслужанага аматарскага калектыва Рэспублікі Беларусь фальклорнага гурта “Берагіня” ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна”.
Да конкурсу падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч.
Дыплом III ступені Міхаленя Валерый (8 год), Пенязь Ксенія (8 год) – удзельнікі дзіцячага фальклорнага калектыва “Вясейка” ДУА “Вясейская дзіцячая школа мастацтваў” Слуцкага раёна.
Да конкурсу падрыхтавала Макоўская Ніна Пятроўна.
 
Другая група
Вучні 6-8 класаў (12-14 год)
Дыплом I ступені - Ляўчэня Сямён (14 год), Аюпава Лінара (15 год) калектыў народнага танца “Рамонак” Навасельскага цэнтра культуры і вольнага часу Мінскага раёна.
Да конкурсу падрыхтавала Струнеўская Марына Фёдараўна.
Дыплом II ступені - Чугай Данііл (12 год), Хартаноўская Аліна (13 год) – удзельнікі фальклорнага гурта “Крыніца” Капаткевіцкага гарадскога Дома культуры Петрыкаўскага раёна.
Да конкурсу падрыхтавала Суботка Ядзвіга Іванаўна.
Дыплом III ступені - Аксёнаў Максім (12 год), Самуйлёнак Ангяліна (14 год) – удзельнікі фальклорнага гурта “Крыніца” Капаткевіцкага гарадскога Дома культуры Петрыкаўскага раёна.
Да конкурсу падрыхтавала Суботка Ядзвіга Іванаўна.

Трэцяя ўзроставая група
Вучні 9-11 класаў (15-17 год)

Дыплом I ступені - Садзько Яўген, Мядзведзь Лізавета– удзельнікі фальклорнага гурта “Мілавіца” ДУА “ЦДАДіМ “Ветразь” г. Мінска”.
Да конкурсу падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч.
Дыплом IIступені - Анікейчанка Ягор, Хамутова Ірына– удзельнікі фальклорнага гурта “Мілавіца” ДУА “ЦДАДіМ “Ветразь” г. Мінска”.
Да конкурсу падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч.
Дыплом III ступені - Рымша Дзяніс (15 год), Абрамовіч Таццяна (16 год) - удзельнікі Заслужанага аматарскага калектыва Рэспублікі Беларусь фальклорнага гурта “Берагіня” ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна”.
Да конкурсу падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч.

Чацвёртая група
Моладзь 18-31 год
Дыплом I ступені - Латышаў Сяргей (34 год), Клiмашэўская Ганна (28 год) - удзельнікі гурта “GUDA” школы традыцыйнага мастацтва, г.Мінск.
Да конкурсу падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч.
Дыплом II ступені - Говар Аляксандр (27 год), Артамонава Ксенія (15 год) - удзельнікі фальклорнага гурта “Крыніца” Капаткевіцкага гарадскога Дома культуры Петрыкаўскага раёна.
Да конкурсу падрыхтавалаСуботка Ядзвіга Іванаўна.
Дыплом III ступені - Герасіменка Павел (17 год), Уводава Анастасія (16 год) - удзельнікі фальклорнага гурта “Крыніца” Капаткевіцкага гарадскога Дома культуры Петрыкаўскага раёна.
Да конкурсу падрыхтавалаСуботка Ядзвіга Іванаўна.
 
Конкурс танцораў-салістаў. 
Намінацыя “Традыцыйны беларускі танец “Мікіта”
Дыплом I ступені - Струнеўская Дана (20 год) - удзельніца калектыва народнага танца “Рамонак” ДУА “Сярэдняя школа №168 г.Мінска”.
Да конкурсу падрыхтавала Струнеўская Дана Юр’еўна.
Дыплом II ступені - ГірынаАляксандра (15 год) - удзельніца Заслужанага аматарскага калектыва Рэспублікі Беларусь фальклорнага гурта “Берагіня”ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна”.
Да конкурсу падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч.
Дыплом III ступені - Хамутова Ірына – удзельніца фальклорнага гурта “Мілавіца” ДУА “ЦДАДіМ “Ветразь” г. Мінска”.
Да конкурсу падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч.

Намінацыя “Традыцыйны беларускі танец “Чобаты”
Дыплом I ступені - Латышаў Сяргей (34 год) - удзельнік гурта “GUDA” школы традыцыйнага мастацтва, г. Мінск.
Да конкурсу падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч.
Дыплом II ступені -Говар Аляксандр (27 год) - удзельнік фальклорнага гурта “Крыніца” Капаткевіцкага гарадскога Дома культуры Петрыкаўскага раёна.
Да конкурсу падрыхтавалаСуботка Ядзвіга Іванаўна.
Дыплом III ступені -  Хамутова Ірына– удзельніца фальклорнага гурта “Мілавіца” ДУА “ЦДАДіМ “Ветразь” г. Мінска”.
Да конкурсу падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч.

Першая ўзроставая група
вучні 3-5 класаў (8-11 год)
 
Змітровіч Раман (11 год), Банчук Ксенія (11 год) - удзельнікі фальклорнага гурта “Мілавіца” ДУА “ЦДАДіМ “Ветразь” г. Мінска”.
Да конкурсу падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч.
Маскаленка Радзіён (10 год), Гапонава Вiялета (10 год) - удзельнікі ўзорнага харэаграфічнага ансамбля “Першацвет” ДУА “Сярэдняя школа №71 г.Мінска”.
Да конкурсу падрыхтавалі Шыманец Наталля Аляксандраўна, Варывончык Вольга Віктараўна.
Гузан Іван (11 год), ЯкавецВольга (15 год) -удзельнікі Заслужанага аматарскага калектыва Рэспублікі Беларусь фальклорнага гурта “Берагіня”ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна”.
Да конкурсу падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч.
 
Другая ўзроставая група
вучні 6-8 класаў (12-14 год)
 
Бухвал Ягор (13 год), Філіпчык Валерыя (14 год) -удзельнікі калектыва народнага танца “Рамонак” ДУА Навасельскага цэнтра культуры і вольнага часу Мінскага раёна.
Да конкурсу падрыхтавала Струнеўская Марына Фёдараўна.
Жукоўскі Цімур (12 год), Гізбрэхт Аляксандра (13 год) - удзельнікі калектыва народнага танца “Рамонак” ДУА “Сярэдняя школа №168 г.Мінска”.
Да конкурсу падрыхтавала Струнеўская Дана Юр’еўна.
Чачуха Матвей (14 год), Саковіч Даря (15 год) - удзельнікі калектыва народнага танца “Рамонак” ДУА “Сярэдняя школа №168 г.Мінска”.
Да конкурсу падрыхтавала Струнеўская Дана Юр’еўна.
 

Трэцяя ўзроставая група
вучні 9-11 класаў (15-17 год)
 
Абрамовіч Ягор(15 год)Сасуноўская Настасся (17 год) -удзельнікі Заслужанага аматарскага калектыва Рэспублікі Беларусь фальклорнага гурта “Берагіня”ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна”.
Да конкурсу падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч. 
Дзерах Васілій (15 год), Мельнік Лада (15 год) - удзельнікі калектыва народнага танца “Рамонак” ДУА “Сярэдняя школа №168 г.Мінска”.
Да конкурсу падрыхтавала Струнеўская Дана Юр’еўна.
Заяц Максім (15 год), Дзерах Ганна (17 год) - удзельнікі калектыва народнага танца “Рамонак” ДУА “Сярэдняя школа №168 г.Мінска”.
Да конкурсу падрыхтавала Струнеўская Дана Юр’еўна.
 
Чацвёртая ўзроставая група,
моладзь (18-31 год)
 
Барадзiн Юрый (28 год), Чэпа Паліна (19 год) – удзельнікі фальклорнага гурта “Мілавіца” ДУА “ЦДАДіМ “Ветразь” г. Мінска”.
Да конкурсу падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч.
Вяршына Ян (17 год), Макавец Ганна (17 год) - удзельнікі танцавальнага калектыва “Крокi” УА “Мiнскi дзяржаўны каледж мастацтваў”.
Да конкурсу падрыхтавала Шчучко Таццяна Мiкалаеўна.
Лобач Мікіта (17 год), Жэмела Вікторія (17 год) - удзельнікі танцавальнага калектыва “Крокi” УА “Мiнскi дзяржаўны каледж мастацтваў”.
Да конкурсу падрыхтавала Шчучко Таццяна Мiкалаеўна.
 
Намінацыя “Традыцыйны беларускі танец "Мікіта"
(12-17 год)
 
Аюпава Лінара(15 год) - удзельніца калектыва народнага танца “Рамонак” ДУА Навасельскага цэнтра культуры і вольнага часу Мінскага раёна.
Да конкурсу падрыхтавала Струнеўская Марына Фёдараўна.
Мельнік Лада (15 год) - удзельніца калектыва народнага танца “Рамонак” ДУА “Сярэдняя школа №168 г.Мінска”.
Да конкурсу падрыхтавала Струнеўская Дана Юр’еўна.
СасуноўскаяНастасся (17 год) -удзельніца Заслужанага аматарскага калектыва Рэспублікі Беларусь фальклорнага гурта “Берагіня”ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна”.
Да конкурсу падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч.
ЯкавецВольга (15 год) - удзельніца Заслужанага аматарскага калектыва Рэспублікі Беларусь фальклорнага гурта “Берагіня”ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна”.
Да конкурсу падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч.
 
 
Намінацыя “Традыцыйны беларускі танец “Чобаты"
(15-31 год)
 
Барадзін Юрась (28 год) - удзельнік фальклорнага гурта “Мілавіца” ДУА “ЦДАДіМ “Ветразь” г. Мінска”.
Да конкурсу падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч.
Дзерах Васілій (15 год) - удзельнік калектыва народнага танца “Рамонак” ДУА “Сярэдняя школа №168 г.Мінска”.
Да конкурсу падрыхтавала Струнеўская Дана Юр’еўна.
Заяц Максім (15 год) - удзельнік калектыва народнага танца “Рамонак” ДУА “Сярэдняя школа №168 г.Мінска”.
Да конкурсу падрыхтавала Струнеўская Дана Юр’еўна.
Мацюшонак Сяргей (18 год) -удзельнік Заслужанага аматарскага калектыва Рэспублікі Беларусь фальклорнага гурта “Берагіня”ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна”.
Да конкурсу падрыхтаваў Козенка Мікалай Аляксеевіч.

Фальклорны гурт "Вясейка" Вясейскай дзіцячай школы мастацтваў, Слуцкі раён, аг. Вясея, ыул. Тэл. 8-029-254-09-51 Макоўская Ніна Пятроўна
Школа традыцыйнага мастацтва гурта GUDA, г. Мінск
8-029-264-37-67, guda.tancy@gmail.com
Узорны харэаграфічны калектыў “Першацвет”
ДУА “Сярэдняя школа № 71 г.Мінска” sch71@minsk.edu.by
Шыманец Наталля Аляксандраўна, 8-029-325-80-73
Варывончык Вольга Віктараўна, 8-044-785-35-19
Калектыў народнага танца “Рамонак”
ДУА “Сярэдняя школа №168 г.Мінска”
Струнеўская Дана Юр’еўна, 8-029-873-91-42
Танцевальны калектыў “Крокі”
Шучко Таццяна Нікалаевна, Учараждзенне адукацыі “Мінскі дзяржжаўны калледж мастацтв”, 8-029-764-49-19
Фальклорны гурт “Крыніца” ГУК “Капаткевіцкі “Капаткевіцкі ГДК”
Суботка Ядзвіга Іванаўна, 8-029-233-90-71
Заслужаны аматарскі калектыў Рэспублікі Беларусь фальклорны гурт “Берагіня” ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна” Мінскай вобласці в. Новая Мётча, 8-017-7777560(30), upk_metcha@tut.by. Козенка Мікалай Аляксеевіч
Калектыў народнага танца “Рамонак” Навасельскага цэнтра культуры і вольнага часу
Стрункеўская Марына Фёдараўна, 8-029-776-68-42, kiraunik@mail.ru

БАДУНОВА ІРЫНА ІОСІФАЎНА,
старшы выкладчык кафедры харэаграфіі ўстановы адукацыі “Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт культуры і мастацтваў”, кандыдат культуралогіі, старшыня;
КАЛІНОЎСКАЯ АЛЕНА ТАДЭВУШАЎНА,
вядучы спецыяліст Нацыянальнага інвентара нематэрыяльнай культурнай спадчыны інстытута павышэння кваліфікацыі і перападрыхтоўкі кадраў установы адукацыі “Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт культуры і мастацтваў” ;
ШЧАДРЫНА ЭВЕЛІНА ВЯЧАСЛАВАЎНА,
старшы выкладчык кафедры этналогіі і фальклору ўстановы адукацыі “Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт культуры і мастацтваў”;
СТРУЁЎ АНАТОЛЬ АНДРЭЕВІЧ,
кіраўнік узорнага харэаграфічнага ансамбля “Дзянніца” дзяржаўнай установы адукацыі “Гімназія № 4 г. Мінска”;
ВАСІЛЕНЯ ЛЮДМІЛА ЯЎГЕНАЎНА,
старшы выкладчык кафедры тэорыі і методыкі выкладання мастацтва, балетмайстр-пастаноўшчык народнага ансамбля музыкі, танца і песні “Рэй” установы адукацыі “Беларускі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт імя М Танка”;
ВАЛОДЗІНА Таццяна Васільеўна, загадчык аддзела фалькларыстыкі і культуры славянскіх народаў Дзяржаўнай навуковай установы “Цэнтр даследаванняў беларускай культуры, мовы і літаратуры і НАН Беларусі”, дацэнт, доктар філалагічных навук;
ДАРАШЭВІЧ Энгельс Канстанцінавіч, прафесар кафедры этналогіі і фальклору ўстановы адукацыі “Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт культуры і мастацтваў”, доктар філасофскіх навук;
ПЛАДУНОВА Таццяна Аляксандраўна,старшы выкладчык кафедры этналогіі і фальклору ўстановы адукацыі “Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт культуры і мастацтваў”;
СТРУЖЭЦКІ Тадэвуш Іванавіч,намеснік старшыні грамадскага аб’яднання “Беларускі фонд культуры”, лаўрэат прэміі Федэрацыі прафсаюзаў Беларусі.
ТАМАШЭЎСКАЯ Ірына Уладзіміраўна, Намеснік дырэктара дзяржаўнай установы адукацыі “Палац дзяцей і моладзі “Золак” г. Мінска.