"Згукi Мiнуўшчыны - 2018"

  • Калацэй Вячаслаў Віктаравіч, загадчык кафедры этналогіі і фальклору УА “Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт культуры і мастацтваў”, дацэнт, кандыдат культуралогіі, старшыня рады эксператаў;
  • Варфаламеева Тамара Барысаўна, старшы навуковы супрацоўнік аддзела музычнага мастацтва і этнамузыкалогіі ДУА “Цэнтр даследаванняў беларускай культуры, мовы і літаратуры НАН Беларусі”, этнамузыколаг, кандыдат мастацтвазнаўства, лаўрэат спецыяльнай прэміі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь дзеячам культуры і мастацтва 2014 года;
  • Васіленя Віктар Станіслававіч, мастацкі кіраўнік Народнага ансамбля музыкі, танца і песні “Рэй” УА “Беларускі дзяржаўны педагагічны ўніверсітет  імя М. Танка”;
  • Крыўко Таццяна Міхайлаўна, метадыст аддзела навукова-метадычнага і псіхолага-педагагічнага суправаджэння дадатковай адукацыі дзяржаўнай установы “Нацыянальны цэнтр мастацкай творчасці дзяцей і моладзі” Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь;
  • Пладунова Таццяна Аляксандраўна, старшы выкладчык кафедры этналогіі і фальклору УА “Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт культуры і мастацтваў”.

 

Усяго ў конкурсе прынялі ўдзел выхаванцы з наступных калектываў, устаноў адукацыі:

  • ДУА “Яслі-сад №241 г.Мінска”;
  • ДУА “Вучэбна-педагагічны комплекс “ВПК Дзіцячы сад-пачатковая школа №468 г.Мінска”;
  • калектыў “Васількі” ДУА “Яслі-сад №431 г.Мінска”;
  • фальклорны калектыў “Мілавіца” ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г.Мінска”;
  • фальлорны калектыў “Жэўжыкі” ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г.Мінска”;
  • фальклорны гурт “Весянчук” ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Эўрыка” г.Мінска”;
  • узорны ансамбль народнай песні “Вясёлка” ДУА “Сярэдняя школа №1 г.Мінска”;
  • ДУА “Гімназія №35 г.Мінска”;
  • ДУА “Сярэдняя школа №168 г.Мінска”;
  • Заслужаны аматарскі калектыў Рэспублікі Беларусь фальклорны гурт “Берагіня” ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна” Мінскай вобласці;

ансамбль “Чабарок” ДУА “Сярэдняя школа №71 г.Мінска”.


Праграма “НАРОДНАЕ СПЕЎНАЕ ВЫКАНАЛЬНІЦТВА” 
ДЗІЦЯЧЫЯ САДЫ
Намінацыя “Сольные спевы”
Дыплом I ступені: Сафія Лішафай – фальклорны калектыў “Жэўжыкі” ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г.Мінска”, кіраўнік Каляшчук Таццяна Анатольеўна, педагог дадатковай адукацыі.
Дыплом II ступені: Вера Панасенка – фальклорны калектыў “Мілавіца” ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г.Мінска”, кіраўнік Снітко Марыя Васільеўна, педагог дадатковай адукацыі.
 
 
СЯРЭДНІЯ АДУКАЦЫЙНЫЯ ШКОЛЫ І ГІМНАЗІІ,
ЦЭНТРЫ ДАДАТКОВАЙ АДУКАЦЫІ
 
Намінацыя “Ансамблевыя спевы” (мяшаны склад)
Катыгорыя “А” (6-9 гадоў)
 
Дыплом III ступені: ДУА “Вучэбна-педагагічны комплекс “ВПК Дзіцячы сад-пачатковая школа №468 г.Мінска”, музычны кіраўнік Ліпоўская Вікторыя Станіславаўна.
 
Намінацыя “Сольные спевы”
Катыгорыя “Б” (10-13 гадоў)
 
Дыплом II ступені: Кацярына Грудовік – фальклорны калектыў “Жэўжыкі” ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г.Мінска”, кіраўнік Каляшчук Таццяна Анатольеўна, педагог дадатковай адукацыі.
Дыплом II ступені: Яна Міхед – узорны ансамбль народнай песні “Вясёлка”  ДУА “Сярэдняя школа №1 г.Мінска”, кіраўнік ансамбля Таверка Наталля Міхайлаўна.
Дыплом III ступені:  Крысціна Захарава – спеўная група “Выспа” Заслужанага аматарскага калектыву Рэспублікі Беларусь фальклорнага гурта “Берагіня” ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна” Мінскай вобласці, музычны кіраўнік Абрамовіч Антаніна Анатольеўна.
Катыгорыя “В” (14-18 гадоў)
 
Дыплом Iступені: Любоў Рудкоўская – фальклорны калектыў “Мілавіца” ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г.Мінска”, кіраўнік Снітко Марыя Васільеўна, педагог дадатковай адукацыі.
Дыплом III ступені: Настасся Сасуноўская – спеўная група “Выспа” Заслужанага аматарскага калектыву Рэспублікі Беларусь фальклорнага гурта “Берагіня” ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна” Мінскай вобласці, музычны кіраўнік Абрамовіч Антаніна Анатольеўна.
 
Намінацыя “Ансамблевыя спевы” (дзяўчаты)
 
Катыгорыя “Б” (10-13 гадоў)
 
Дыплом IIступені: фальклорны гурт “Весянчук” ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Эўрыка” г.Мінска”, кіраўнік Брылёва Надзея Сяргееўна.
 
Катыгорыя “В” (14-18 гадоў)
 
Дыплом Iступені:узорны ансамбль народнай песні “Вясёлка” ДУА “Сярэдняя школа №1 г.Мінска”, кіраўнік Таберка Наталля Міхайлаўна.
Дыплом Iступені:   фальклорны калектыў “Мілавіца” ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г.Мінска”, кіраўнік Снітко Марыя Васільеўна, педагог дадатковай адукацыі.
 
Дыплом IIступені:спеўная група “Выспа” Заслужанага аматарскага калектыву Рэспублікі Беларусь фальклорнага гурта “Берагіня” ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна” Мінскай вобласці, музычны кіраўнік Абрамовіч Антаніна Анатольеўна.
 
Намінацыя “Ансамблевыя спевы” (хлопцы)
 
Катыгорыя “В” (14-18 гадоў)
 
Дыплом IIступені: фальклорны калектыў “Мілавіца” ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г.Мінска”, кіраўнік Снітко Марыя Васільеўна, педагог дадатковай адукацыі.
Дыплом IIIступені:спеўная група “Выспа” Заслужанага аматарскага калектыву Рэспублікі Беларусь фальклорнага гурта “Берагіня” ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна” Мінскай вобласці, музычны кіраўнік Абрамовіч Антаніна Анатольеўна.
 
Намінацыя “Ансамблевыя спевы” (мешаны склад)
 
Катыгорыя “В” (14-18 гадоў)
 
Дыплом Iступені: фальклорны калектыў “Мілавіца” ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г.Мінска”, кіраўнік Снітко Марыя Васільеўна, педагог дадатковай адукацыі.
Дыплом IIступені:спеўная група “Выспа” Заслужанага аматарскага калектыву Рэспублікі Беларусь фальклорнага гурта “Берагіня” ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна” Мінскай вобласці, музычны кіраўнік Абрамовіч Антаніна Анатольеўна.
  
Праграма “МУЗЫЧНА-ІНСТРУМЕНТАЛЬНАЕ ВЫКАНАЛЬНІЦТВА”
 
Намінацыя “Сольнае выканальніцтва”
 
Катыгорыя “Б” (10-13 гадоў)
Дыплом Iступені: Аляксандр Таберка – ДУА “Сярэдняя школа №1 г.Мінска”, настаўнік Чарняўскі Андрэй Генадзьевіч.
 
 
         Катыгорыя “В” (14-18 гадоў)
 
Дыплом IIступені: Іван Гузан – музычна-інструментальная група “Валошкі” Заслужанага аматарскага калектыву Рэспублікі Беларусь фальклорнага гурта “Берагіня” ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна” Мінскай вобласці, музычны кіраўнік Абрамовіч Антаніна Анатольеўна.
Дыплом IIступені: Ірына Хамутова – ансамбль народных інструментаў “Музыкі” фальклорнага калектыву “Мілавіца” ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г.Мінска”, кіраўнік ансамбля Герашчанка Алеся Аляксандраўна.
 
Намінацыя “Траіста музыка”
Дыплом IIIступені:музычна-інструментальная група “Валошкі” Заслужанага аматарскага калектыву Рэспублікі Беларусь фальклорнага гурта “Берагіня” ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна” Мінскай вобласці, музычны кіраўнік Абрамовіч Антаніна Анатольеўна.
Дыплом IIIступені: ансамбль народных інструментаў “Музыкі” фальклорнага калектыву “Мілавіца” ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г.Мінска”, кіраўнік ансамбля Герашчанка Алеся Аляксандраўна.
 
Намінацыя “Ансамблевае выканальніцтва”
Дыплом Iступені:музычна-інструментальная група “Валошкі” Заслужанага аматарскага калектыву Рэспублікі Беларусь фальклорнага гурта “Берагіня” ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Барысаўскага раёна” Мінскай вобласці, музычны кіраўнік Абрамовіч Антаніна Анатольеўна.
Дыплом IIступені: ансамбль народных інструментаў “Музыкі” фальклорнага калектыву “Мілавіца” ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г.Мінска”, кіраўнік ансамбля Герашчанка Алеся Аляксандраўна.
Дыплом IIIступені: ансамбль “Чабарок”  ДУА “Сярэдняя школа №71 г.Мінска”, кіраўнікі ансамбля Яван Алена Анатольеўна, Клімовіч Марына Яўгенаўна.